Urlop w listopadzie

Wielu Polaków obecnie pracuje w firmach, w których bardzo ciężko uzyskać urlop w sezonie letnim. Mimo iż przepisy mówią, że możemy go wykorzystać właściwie w dowolnie wybranym przez siebie terminie, to nasz szef może być bardzo niezadowolony z naszego urlopu na przykład w lipcu. W okresie tym branża budowla ma wówczas wiele zaleceń i potrzebuje nas. Niektórzy pracodawcy już podczas rozmowy kwalifikacyjnej informują nas, że w sezonie letnim o urlopie możemy zapomnieć. Pozostają więc nam inne terminy.

Jeżeli lubimy słońce i plażowanie wczasy w Polsce nie są najlepszym pomysłem. Możemy jechać w góry, ale przecież nie każdy z nas lubi taką formę wypoczynku. Pracując w firmie która w sezonie letnim ma dużo zleceń bez problemu uzyskamy urlop w grudniu lub listopadzie. Ze względu na święta wyjazd niekoniecznie musi nam pasować i miesiąc ten raczej bym odrzucił.

Zatem gdzie na wakacje w listopadzie możemy się wybrać?

Możliwości jest bardzo dużo. Urlop w Polsce wchodzi w grę, ale jak wcześniej powiedziałem nie możemy liczyć na plażowanie. Dokąd zatem wybrać się w tym bardzo brzydkim miesiącu? Moim zdaniem warto zainteresować się wycieczką zagraniczną. Należy odwiedzić kilka biur podróży i na pewno z łatwością znajdziemy coś dla siebie. W dzisiejszych czasach bardzo popularne są oferty w internecie. W listopadzie biura oferują ogromne zniżki.

Wszystko zależy od tego jaki mamy budżet i ile czasu mamy do dyspozycji. Jednym z najpopularniejszych kierunków jest Egipt. Pomimo tego, że żyjemy w czasach ogromnego terroryzmu, bez problemu możemy się tam wybrać. W kraju tym mamy gwarancję super pogody, ponieważ w listopadzie panują tam wysokie temperatury. Możemy więc odpocząć sobie leżąc na plaży. Jest także możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych.

Będąc w Egipcie chyba każdy chciałby zobaczyć piramidy. Cena takiej wycieczeki to około 450 złotych za osobę, a dzieci mogą liczyć na zniżkę. Nie sądzę raczej aby ktoś zabierał swoje pociechy w listopadzie na wycieczkę, ponieważ trwa szkoła. Nauka jest przecież najważniejsza. W Egipcie na pewno trafimy na niskie ceny wielu produktów i pamiątek. Aby jednak tam pojechać potrzebujemy paszportu i wizy. Trzeba za nią oczywiście oddzielnie zapłacić. Co zrobić gdy nie posiadamy paszportu? Otóż żyjemy w Europie i aby swobodnie się po niej poruszać wystarczy nam dowód osobisty. Ja osobiście polecam wszystkim wycieczkę na Wyspy Kanaryjskie.

Największym zainteresowaniem wśród nich cieszy się Gran Canaria. Podobnie jak w Egipcie mamy gwarancję pogody w krainie wiecznej wiosny. Wyspa ta bez wątpienia nas zafascynuje. Musimy pamiętać, że piękna pogoda występuje tam głównie na południu, na północy zaś często wieje wiatr i pada deszcz. Nie bez powodu mówi się, że wyspa ta jest kontynentem w miniaturze.

Jeśli znudzi nam się południowe słońce, bez problemu możemy ochłonąć na chłodniejszej północy. Odległość jaką musimy przejechać to zaledwie 25 kilometrów. Na wyspie tej bez większych przeszkód możemy wynająć samochód. Jest to niewielki koszt, bo około 80 złotych za dobę. Mając do dyspozycji auto, możemy zwiedzać wyspę. Krótko mówiąc jest ona godna polecenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here