biwak

Lubisz spędzać czas na świeżym powietrzu, nocować pod gołym niebem i cieszyć się wyzwaniami, jakie daje ci czas na łonie natury? W takim razie na pewno chętnie wybierasz się na biwak. Sprawdź, czy posiadasz już wszystkie przedmioty, które będą ci podczas niego potrzebne.

Kompas i mapnik

Wybierasz się na długą wycieczkę w nieznane, ale nie chciałbyś się zgubić? W takim razie dwa podstawowe akcesoria biwakowe, które musisz ze sobą zabrać, to mapnik i kompas. Pierwszy z nich to specjalnie przygotowane etui, które pomoże ci ochronić mapę przed zamoczeniem, zabrudzeniem czy zniszczeniem. Dzięki niemu znacznie łatwiej będzie ci określić, gdzie aktualnie przebywasz, bez obawy o to, że trudne warunki w pewnej chwili ci to uniemożliwią.

Kompas to z kolei tradycyjny element wyposażenia każdego miłośnika pieszych wędrówek. Sprawdza się, kiedy zabraknie już baterii w telefonie albo po prostu GPS się wyłączy ze względu na odległość od wież transmisyjnych. Pozwoli określić strony świata i ustawić odpowiednio mapę, aby możliwe było bezpieczne dotarcie do wybranego celu.

Tarp, hamak i podpinka

Będąc na biwaku, na pewno chciałbyś odpocząć w bezpiecznym i wygodnym miejscu. Jeśli szczególnie marzy ci się nocleg na hamaku, powinieneś sięgnąć zarówno po niego, jak i po ciepłą podpinkę. Dzięki temu nawet chłodna noc nie sprawi, że kolejnego dnia będziesz kichał i kaszlał. Odpowiednio skonstruowane hamaki i podpinki są na dodatek ultralekkimi i małymi akcesoriami, które z łatwością zmieścisz w plecaku.

Tarp to kolejny przedmiot, którego nie powinno zabraknąć w twoim wyposażeniu. Wybierz go, aby ochronić się przed deszczem i ułatwić sobie odpoczynek w lesie bez zabierania całego namiotu. Tarp to cienka płachta, którą z łatwością rozepniesz pomiędzy okolicznymi drzewami i przymocujesz do ziemi, co zapewni jej wysoką stabilność. Jej nieprzemakalny materiał ochroni się przed słotą, a na dodatek sprawi, że miejsce w lesie wyda się bardziej przytulne. Dobrze zbudowany tarp pozwoli ci nie tylko ochronić karimatę i śpiwór ułożone na ziemi, ale nawet rozwieszony hamak.

Śpiwór i karimata

Jeśli jednak wolisz klasyczne noclegi i nie przepadasz za hamakami, możesz zdecydować się na zabranie ze sobą śpiwora i karimaty. Najlepszym wyborem będą te, które składają się w jak najmniejszy pakunek. Szczególnie polecamy w tym przypadku śpiwory myśliwskie, które odznaczają się nie tylko wysoką jakością i odpornością, ale też dodatkowymi obszyciami w dolnej części. Dzięki nim będziesz mógł wejść do śpiwora nawet w mokrych butach bez obawy o to, że w całości go zabrudzisz i zamoczysz.

Krzesiwo i podpałka

Jeśli wydaje ci się, że rozpalenie ogniska metodą znaną z filmów poprzez pocieranie o siebie dwóch kawałków drewna jest łatwe, to bardzo się mylisz. Dlatego znacznie lepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w nowoczesne krzesiwo i podpałkę, które rozprawią się z gałęziami już w ciągu krótkiej chwili. Dzięki nim nawet zawilgocone gałęzie poddadzą się twojej woli i szybko uzyskasz wymarzone ognisko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here