ile żyją króliki miniaturki

Zwierzaki są naszymi przyjaciółmi bardzo szybko się do nich przyzwyczajamy, pragniemy, żeby były z nami jak najdłużej, ponieważ często poprawiają jakość naszego życia. Niektórzy również twierdzą, że mają działanie antystresowe i dla niektórych są swego rodzaju terapią. Pomyślimy dziś o królikach miniaturkach, dlaczego warto zastanowić się na zakupem tych zwierzątek.

Ile żyją króliki miniaturki? Jak długo będą naszą kampanią w życiu?

Króliki miniaturki to urocze udomowione króliczki, które często goszczą w naszych domach. Są słodkimi, przyjaznymi zwierzątkami, a jeśli masz dzieci to pewnie będą piały z zachwytu posiadając takiego zwierzaka. Występuje około 100 różnych ras tych pomniejszonych królików, zobaczmy jakie są znane i najchętniej wybierane.

Angor miniaturka – zakochasz się w jego subtelnej sierści, jest niesamowicie miła w dotyku. Poza tym ta rasa odznacza się przyjemnym usposobieniem i wesołkowatością. Jednak trzeba zadbać również o odpowiednią pielęgnację tej rasy- w związku jest sierścią trzeba angorę czesać codziennie. Również angory miniaturki miewają problemy z układem trawiennym, dlatego trzeba zadbać o odpowiednią, zbilansowaną dietę.
Lew miniaturka- czyż to nie fantastyczna nazwa? Skąd się wzięła. Ta rasa królika miniaturka posiada długą sierść, a najwięcej włosów posiada w okolicy pyszczka i na głowie- w ten sposób przypomina nieco lwa. Lwy miniaturki lubią swoje towarzystwo, nie potrzebują aż tak bardzo innych.

dziecko z królikiem

Baranek miniaturka- kolejna bardzo interesująca nazwa. Jeśli poszukujecie królika miniaturki to z barankiem miniaturką spotkacie się najczęściej. Jest on najbardziej rozpowszechnioną rasą w polskich domach. Posiada długie, urocze, oklapnięte uszka!
Mini rex- to króliczek, którego pokochają dzieci od pierwszego momentu, ponieważ jest to bardzo wesoły, przyjazny i energiczny królik. Jest również bardzo ciekawski tego, co się dzieje wokół niego. Ogromnym plusem jest fakt, że nie jest trudno utrzymać jego futro w czystości. Czego chcieć więcej? Ale jest coś więcej, głaskanie ich jest niezwykle przyjemne.

Warto się zastanowić, ile kosztuje taki domowy przyjaciel. Przyniesie wam to ulgę, króliki miniaturki nie są drogie zapłacimy za nie od 30 złotych do 150 złotych. Jednak nieco smutniejsza sytuacja, trzeba również zadbać o odpowiednie lokum dla królika, jeśli nie otrzymaliście takowego, trzeba liczyć się z zakupem klatki, wyściółki, poidełka oraz paśnika. Jednak większość z tych rzeczy to jednorazowy wydatek więc można go przeżyć.
Dla wielu osób króliki miniaturki, jak nazwa wskazuje są małe i nie mają potrzeby posiadania dużej przestrzeni, a co za tym idzie dużej klatki. Musimy pamiętać, że króliki są bardzo ruchliwe, a druga sprawa to fakt, że kiedy kupujemy młodego królika miniaturkę, nie jesteśmy w stanie dokładnie określić na jakiego wyrośnie, a niestety różnie to bywa.

królik miniaturka

Dlatego też warto nieco więcej zapłacić i zatroszczyć się o komfort swojego malutkiego pupila.
Teraz to pytanie, którego zazwyczaj nieco się boimy, bo kochamy nasze zwierzątka, bo w pewnym momencie staje się jak członek rodziny, a więc ile żyją króliki miniaturki. Wiadomo, że na te sprawę mają wpływ różne czynniki, ale mniej więcej określa się, że jest to do 7 do 10 lat. Nie jest to wcale, aż tak krótki okres, by radować się swoim pupilem.
Ważne, abyśmy pamiętali, że dieta jest ma ogromny wpływ na życie króliczka, jak również innych zwierząt. Jeśli nie ma w diecie odpowiednich minerałów, witamin czy błonnika to niestety najprawdopodobniej nie dożyje do podanego wyżej wieku.

Prócz tego warto zwrócić uwagę na odpowiednią higienę. W skład odpowiedniej higieny wchodzi regularne czyszczenie klatki, regularne wizyty u weterynarza w celu badań kontrolnych pomogą utrzymać zdrowie naszego małego kompana.
W takim razie czy warto kupić królika. Niesie to za sobą wiele pozytywnych stron. Masz przy sobie nowego członka rodziny, który swoją słodyczą odpręża cię. Możesz go głaskać i mieć z tego radość i będzie ci towarzyszył nawet do 10 lat! Króliki miniaturki to piękne i miłe stworzenia, które umilą życie w twoim domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here