ile kosztuje alpaka

Zwierzęta są naszymi dobrymi druhami. Często umilają nam życie, mamy do kogo się przytulić, kogo pogłaskać nierzadko również się zdarza, że dzięki nim mamy do kogo się odezwać, niestety dialogu raczej nie jesteśmy w stanie prowadzić. Również część osób zajmuje się hodowlą zwierząt co niesie za sobą zazwyczaj zyski jednak wymaga również czasu. Dziś opiszemy zwierzęta, które w Polsce jeszcze nie są tak dobrze znane i mało kto, myśli o tym by je hodować, a mianowicie alpaki.

Może zastanawiacie się ile kosztuje alpaka?

Czy hodowla alpak jest bardzo skomplikowana? Czego wymaga? Zastanówmy się.
Alpaki, którym poświęcony jest ten tekst to ssaki z rodziny wielbłądowatych. Może dlatego w Polsce nie często się o nich słyszy. Pożyteczna jest dla człowieka, ponieważ możemy skorzystać z jej wełny, a co rzadziej się zdarza również z jej mięsa. Wykorzystywane są do hodowli, do agroturystyki, a także do alpakoterapii. Alpaki tworzą fantastyczne połączenie lamy i owcy, co nadaje im unikalny wygląd.

W takim razie ile kosztuje alpaka?

Znacie dobrze jak ze wszystkim są ogromne różnice w cenach, które zależą od płci, wyglądu również informacji o jego przodkach.
Naturalnie trzeba również zwrócić uwagę, na co chcemy przeznaczyć nasze alpaki. Od tego w dużym stopniu zależy cena. Jeśli decydujesz się na hodowlę, szkoda marnować pieniędzy na zwierzęta słabe. Co za tym idzie nie jest najlepszym pomysłem kupić wielu samic, które są słabe i tańsze, lepiej będzie wydać nieco więcej kupić 3 lub 4 silne samice, jednego silnego samca i rozpocząć hodowlę. Co prawda osoby z doświadczeniem wiedzą, jak je kojarzyć, dlatego tutaj dobrze się doradzić eksperta.

mała alpaka

Może zastanówmy się najpierw nad samicami. Ceny jak już wspominaliśmy są bardzo różnorodne. W Polsce minimum, które trzeba będzie przeznaczyć na samicę to 7 lub 8 tysięcy złoty. Ale również jeśli zależy nam na dobrej jakości zwierzęcia to ceny idą w górę. Jedne z największych sum za samicę to 25 do 30 tysięcy złoty. Wasze zadanie to wybrać czego oczekujecie- niskiej ceny czy dobrej jakości.

Osoby, które mają doświadczenie zwracają również uwagę, że jeśli zaczynamy przygodę z hodowlą alpak to warto zakupić samicę z doświadczeniem- taką, która już posiada potomstwo, zdrowe potomstwo dzięki temu jeśli jesteśmy początkującymi hodowcami to wiemy, że nie będzie większego problemu z potomstwem, że nasza samiczka jest w stanie znieść poród oraz jest w stanie odchować młode.
Teraz czas byśmy zajęli się samcem. Tutaj ceny również się wahają i w dużym stopniu, zależą od przeznaczenia. Jeśli poszukujemy samca, który będzie dobrym reproduktorem musimy wziąć pod uwagę fakt, że musimy za niego zapłacić więcej. Co za tym idzie, jeśli chcemy samca do naszej agroturystyki ceny są niższe.

Opcją jest również zakup wykastrowanego samca i tutaj ceny rozpoczynają już od 1500 złotych. Za 4000 do 4500 złotych jesteśmy w stanie kupić samca alpaki, który nie jest przeznaczony na hodowlę. Nie ma tutaj wielkich szans na reprodukcję, ale dla twojej agroturystyki lub jeśli wykorzystujesz go w celach terapii będzie jak najbardziej pożądany.
W takim razie pozostaje jeszcze cena za samca reproduktora. Ceny zaczynają się od 15 tysięcy złotych. Jeśli chcesz mieć samca, które posiada tytuł zdobyty na wystawach trzeba będzie za niego zapłacić nawet 50-60 tysięcy złotych.

alpaki

Można również znaleźć oferty, w których stado składające się z około 12 alpak, głównie samic lub samych samic kosztuje około 60 000 złotych.
Biorąc pod uwagę hodowlę alpak, nie jest ona bardzo skomplikowana. Nie potrzebują wiele uwagi od osoby, która się o nie troszczy, trzeba jednak pamiętać o zapewnieniu im warunków, których potrzebują oraz jedzenie, które będzie odpowiednio dla nich zbilansowane.

W takim razie ile kosztuje alpaka, czy warto wchodzić w ten biznes? Decyzja należy do was. Nie są one zbyt rozpowszechnione w Polsce więc jeśli macie środki, hodowla może okazać się intratnym biznesem. Jednak nie zapominajcie, że są to żywe stworzenia, które choć nie są wymagające potrzebują byś o nie zadbał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here