ile napoi na wesele

Jest wiele imprez, na których można się wspaniale bawić. Są różne gusta, więc nie należy wnikać, co kto i jak lubi. To jest indywidualna sprawa każdego. Można jedynie podać przykład, który może jedynie posłużyć za temat do omówienia, a nie za jakiekolwiek wzory do naśladowania, bo nie o to w tym wszystkim chodzi. Można tylko w takim wypadku przedstawić kilka rozwiązań. Omówimy sobie na ten przykład wesele. Jest to wydarzenie, które mamy raz w życiu. Oczywiście jeżeli nic się nieciekawego nie wydarzy, bo i to trzeba wziąć pod uwagę. Przykładowo można założyć, że nie.

Chcemy zatem, aby to nasze wielkie wydarzenie przebiegło bez żadnych zakłóceń. Organizacja takiego przedsięwzięcia, a do takowych można nasze przyjęcie zaliczyć, trwa bardzo długo. Należy przecież dopełnić wszelkich szczegółów, których w żadnym razie pominąć nie można, a wręcz nie wypada. Gdzieś to przyjęcie musi się odbyć. Tu się pojawia dylemat. Dlatego, że rodzice, chcąc uszczęśliwić swoją pociechę, mają zamiar urządzić imprezę na co najmniej dwieście lub trzysta osób. Nie zawsze jest to zgodne z życzeniem młodych.

Chcieliby oni na ten przykład wziąć spokojny, kameralny, a co za tym idzie bez jakiegokolwiek rozgłosu ślub, po czym w gronie dosłownie kilku zaufanych przyjaciół spędzić sobie tych parę godzin bez żadnych zawirowań. Co zrobić, kiedy jednak rodzice obojga uprą się na wielkie, jak to się popularnie mówi: „Wesele z pompą?” Najlepiej w takim przypadku iść na jakiś kompromis. Nie warto przecież toczyć waśni, bo nie ma czasu na szarpanie się o byle co, a tu jeszcze tyle na głowie. Kiedy już cały problem ilości gości zostanie zażegnany, pojawia się z kolei następny problem.

ślub

Menu

W tym wypadku również mogą wystąpić wszelkiego rodzaju zgrzyty ponieważ ile osób tyle zdań i oczywiście każdy chce postawić na swoim. To także do niczego dobrego nie prowadzi. Jak już zostało w tym miejscu wspomniane, każdy ma swoje preferencje i trudno jest w takiej sytuacji wszystkim oraz wszystkiemu sprostać. Ktoś mądry wymyślił sprawdzające się przysłowie: „Jeszcze się taki nie dogodził, co by wszystkim dogodził.” Można by trochę to przerobić i wyrazić to w taki sposób: „Jeszcze się taki nie urodził, co by Polakowi dogodził.” Przedstawiając tę drugą wersję, należy zwrócić uwagę na bardzo ważny aspekt.

Mianowicie na to, że Polak, jako ogólnie to wszystko pojmując Naród, ma tendencję do wielkiego narzekania. W takim momencie trudno jest o jakikolwiek kompromis ponieważ co by się nie uczyniło, zawsze ta druga strona ma jakieś ale i często się zdarza tak, że w żaden sposób, ani po prośbie, ani po groźbie, nie można żadnej ze stron wyperswadować ich kwestii, nie mówiąc o całkowitym przekonaniu do racji którejś ze stron. Tak właśnie też bywa z ustalaniem menu do naszego przyjęcia weselnego. Zastanawiamy się wówczas, co najlepiej przygotować, ile wszystkiego musi być, żeby się nie zmarnowało ponieważ czasy mamy takie, jakie mamy. W związku z powyższym musi być wszystko dograne na ostatni guzik.

Ile napoi na wesele

wesele

W tym momencie także pojawia się problem, o ile jest to sytuacja, w której mamy przykładowo pogodę pośrednią. Jedni lubią ciepłe napoje, inni z kolei zimne. Na co bardziej postawić? W tej sytuacji też nie ma co kombinować ponieważ możemy się zaplątać w niepotrzebne zawiłości. Jak z resztą we wszystkich sprawach tak zwanego podwyższonego ryzyka, trzeba po prostu pójść na kompromis, co w takich sytuacjach jest najlepszą alternatywą. Powoli podsumowując nasze wywody. Aby nasze przyjęcie weselne się udało, nie czyńmy z tego wydarzenia niepotrzebnego cyrku.

Potraktujmy to jako nasz najpiękniejszy dzień, który musi być zapamiętany nie tylko przez nas, ale i także przez zaproszonych gości. To tak naprawdę oni powinni być zadowoleni. Należy pamiętać, że wspomnienia z tego typu wydarzeń okolicznościowych pozostają na długo. Niektórzy twierdzą nawet, że: „Jakie wesele, takie i całe małżeństwo.” Też oczywiście nie pakujmy się w marazmy przesądów ponieważ wtedy może się tak zdarzyć, że mimo wszelkich starań, gdzie będziemy starali się wszystko robić wedle jakichś przepowiedni, impreza z pewnością się nam nie uda. W takim momencie najlepszym rozwiązaniem jest zachowanie stoickiego spokoju. To tak naprawdę nas ratuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here