ile mleka modyfikowanego dla noworodka

Pierwsza ciąża w pewnym stopniu zawsze jest źródłem stresu i licznych obaw. Tak naprawdę nie wiesz, co cię czeka. Nie masz pojęcia, jak dobrze poradzisz sobie w nowej dla ciebie roli, gdy już twoje dziecko przyjdzie na świat, a ty zostaniesz jego prawdziwą matką. W końcu ten moment nadchodzi.

Po ciężkich miesiącach rodzisz swoją kruszynę i od samego początku pragniesz dać jej to, co dla niej najlepsze. Zapewne chciałabyś karmić dziecko naturalnie, ale czasami nie jest to niestety możliwe i to nie z twojej winy. Jeżeli nie masz pokarmu w piersiach, chcąc nie chcąc musisz sięgnąć po mleko modyfikowane. A w jaki sposób właśnie nim należy karmić maluszka?

Ile mleka modyfikowanego dla noworodka będzie odpowiednią dawką?

Zdecydowanie łatwiej karmi się dzieci piersią. Tak naprawdę każdy maluszek intuicyjnie wie, ile pokarmu potrzebuje i potrafi się o niego upomnieć. W przypadku tej metody karmienia wystarczy więc regularnie przystawiać dziecko do piersi i podawać mu pokarm tak długo, aż zaspokoi się jego apetyt. Oczywiście pory podawania posiłków są zmienne. Noworodek, który dopiero co przyszedł na świat, może „najeść” się jedną porcję mleka nawet na kilka godzin, ale już po paru miesiącach będzie głodny dosłownie non stop i nie będzie się go dało oderwać od piersi. Jest to zupełnie normalne. Rozwijający się organizm potrzebuje sporej ilości energii do wzrostu, dlatego trzeba mu ją cały czas dostarczać, aby prawidłowo się rozwijał. Po pewnym czasie dziecko zaczyna już przyswajać większe ilości pokarmu i wtedy można je karmić rzadziej. Na pewno jest to dużo wygodniejsze.

ile mleka modyfikowanego

Jeżeli jednak już wiesz, że nie możesz karmić maluszka naturalnie i nie wygląda na to, by miało się to zmienić, musisz nauczyć się podawać mu pokarm sztuczny. Mleko matki doskonale zastąpi to modyfikowane. Obecnie na rynku znajdziesz naprawdę fantastyczne produkty tego rodzaju. Niektóre z nich zyskały nawet certyfikaty szanowanych instytucji, które potwierdziły, że mają one bardzo dobry skład i są w stu procentach zdrowe dla zdrowia maluszka.

Zanim więc zaczniesz zastanawiać się nad tym, ile mleka modyfikowanego dla noworodka, lepiej skoncentruj się w pierwszej kolejności na znalezieniu wartościowej alternatywy dla naturalnego mleka. W żadnym wypadku nie możesz tutaj oszczędzać. Raczej nie kupuj też tych najzwyklejszych mlek dla noworodków z supermarketów czy innych sklepów stacjonarnych. Największy wybór takich produktów znajdziesz oczywiście w Internecie. Tam też od razu będziesz mogła zapoznać się z opiniami innych mam, by na ich podstawie wybrać takie mleko modyfikowane, które będzie dla twojego maluszka najlepsze, najzdrowsze i najsmaczniejsze.

Nadeszła pora, by odpowiedzieć sobie na tytułowe pytanie. Ile mleka modyfikowanego powinnaś podawać maluszkowi i jak często powinnaś to robić? Zasada jest dość prosta. Z całą pewnością noworodek karmiony mlekiem modyfikowanym będzie jeść rzadziej od tego, który ssie mleko matki. Dlaczego tak się dzieje? Otóż mleko modyfikowane, nawet to z najlepszym składem, zawsze jest produktem „obcym” dla małego organizmu. Z tego powodu takie mleko trawi się znacznie wolniej.

smoczek

Jeżeli chcesz wyznaczyć konkretne pory posiłków maluszka, ustal, że będziesz mu podawać mleko średnio co trzy godziny. A jaką ilość pokarmu powinnaś zastosować? To już zależy od wieku oraz wagi dziecka, a także rodzaju samego mleka. Najlepiej po prostu zapoznaj się dokładnie z ulotką producenta i przeczytaj na niej, ile pokarmu należy podawać maluszkowi. Następnie trzymaj się tych zaleceń. Nie kombinuj na własną rękę, bo w ten sposób możesz jedynie zaszkodzić swojemu dziecku, a do tego na pewno nie chciałabyś doprowadzić.

Na samym końcu warto jeszcze rozwiać wątpliwości dotyczące tego, czy powinno się budzić dziecko na karmienie. A to zależy. Jeżeli twój maluszek dopiero co przyszedł na świat, to wręcz powinnaś go obudzić w momencie, gdy zacznie zbliżać się jego pora karmienia. To bardzo ważne, by regularnie otrzymywał on odpowiednie dla niego ilości energii. W przeciwnym wypadku jego rozwój zostanie zahamowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here