Ile zarabia agent ubezpieczeniowy

Ciężko wyobrazić sobie prawidłowy obrót gospodarczy bez działalności profesjonalnych ubezpieczycieli. Takie podmioty wypłacają odszkodowania w przypadku, gdy nastąpi zdarzenie ubezpieczeniowe, które zostało wskazane w umowie jako rodzące odpowiedzialność placówki reasekuracyjnej. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, iż dobra polisa stanowi gwarancję, iż w przypadku nagłego zdarzenia dana osoba będzie w stanie uporać się z jego negatywnymi następstwami.

Dlatego każdy przedsiębiorca, który obawia się o swoje mienie, powinien rozejrzeć się za ubezpieczycielem. Na rynku działa wiele firm, które oferują usługi omawianego rodzaju. Z powodzeniem możliwy jest wybór produktu ubezpieczeniowego, który będzie zapewniał czasową ochronę w bardzo szerokim zakresie. Na ogół nie jest konieczne nawet wychodzenie z domu w celu podpisania umowy – wszelkich formalności można dopełnić za pośrednictwem internetu. Sprawia to, że niezwykle łatwo jest uzyskać ochronę ubezpieczeniową.

Dla wielu osób zastanawiające jest, ile zarabia agent ubezpieczeniowy. Jest to osoba, która oferuje rozmaite polisy oraz inne rozwiązania o charakterze asekuracyjnym. Wbrew pozorom zarobki osiągane w tej branży nie należą do najwyższych. Wskazuje się, iż wynika to z dosyć specyficznego systemu wynagradzania. Otóż płaca jest dzielona na podstawę oraz premię. Ta pierwsza jest stała i często równa minimalnemu wynagrodzeniu za pracę. Natomiast premia zależna jest od wyników sprzedażowych. Tym samym osoba, która nie pracuje w zbyt dobrym rejonie, nie osiąga praktycznie żadnej premii z tytułu wysokiej sprzedaży.

stłuczka

Zupełnie odwrotnie wygląda sytuacja wśród agentów ubezpieczeniowych, którzy pracują w dobrych rewirach. Bez większego wysiłku osiągają oni trzykrotnie wyższą premię niż wynosi ich płaca zasadnicza. Tak rażąca dysproporcja sprawia, że niezwykle trudno jest ocenić, jakie uśrednione zarobki są pobierane przez agentów ubezpieczeniowych. Pomocne może okazać się zrejonizowanie całej branży. Wtedy możliwe będzie jednoznaczne określenie, na jakie wynagrodzenie mogą liczyć specjaliści z dziedziny ubezpieczeń w poszczególnych rejonach Polski.

Aby być dobrym agentem ubezpieczeniowym, trzeba dysponować dobrze rozwiniętymi umiejętnościami miękkimi. Przede wszystkim niezbędne jest okazywanie stałego zainteresowania innym ludziom. Tylko wtedy możliwe jest nawiązanie z nimi głębokich interakcji i zachęcenie ich do skorzystania z oferty danego ubezpieczyciela. Nie bez znaczenia pozostaje również umiejętność wsłuchiwania się w oczekiwania konsumenta. Bez tego niezwykle ciężko jest określić, jaki produkt jest idealny do oczekiwań danej osoby.

Wskazuje się, że najlepszymi sprzedawcami są właśnie ci, którzy potrafią dobrze dopasować ofertę do rzeczywistych potrzeb finalnego odbiorcy. Nie bez znaczenia pozostaje również tzw. sprzedaż po sprzedaży. Polega ona na zachęceniu konsumenta, który zakupił już polisę, do zdecydowania się na droższy wariant, który zapewni mu szerszą ochronę ubezpieczeniową. W wielu wypadkach jest to opcja korzystniejsza, dlatego korzysta na tym zarówno sam sprzedawca, jak i jego kontrahent.

agent ubezpieczeniowy

Reasumując powyższe, należy stwierdzić, iż zarobki agenta ubezpieczeniowego zależne są przede wszystkim od jego zaangażowania w wykonywaną pracę. Premia osiągana przez poszczególne osoby piastujące omawianą funkcję na ogół determinuje wysokość ich finalnego uposażenia.

Niskie podstawy wynagradzania raczej nie skłaniają do podejmowania pracy w branży ubezpieczeniowej, jednakże możliwość zdobycia znacznej prowizji sprawia, że osoby przedsiębiorcze o wysokich kompetencjach miękkich ochoczo przystępują do wykonywania zawodu agenta. Dzięki odpowiedniemu podejściu możliwe jest wygenerowanie znacznych obrotów, które bezpośrednio przekładają się na osiągane zarobki. Ponadto najlepsi pracownicy w danych rejonach mogą liczyć na wyróżnienie przez samą firmę ubezpieczeniową. Często zdarza się, że na wysokie stanowiska awansowane są osoby najskuteczniejsze, jak również przyznawane im są pokaźne premie motywacyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here