ile kosztuje farbowanie włosów u fryzjera

Obecnie zawód fryzjera lub barbera kojarzy nam się z pięknym salonem, ogromnymi lustrami i ogromem najróżniejszych kosmetyków. Jednak taki poziom fryzjerstwa wyłonił się na przestrzeni ostatnich lat. Wcześniej do fryzjera chodziło się jak do sklepu, bez większych ceregieli, najczęściej bez wcześniejszych rezerwacji, czy zapisów. Również wachlarz usług był bardzo ograniczony w stosunku do tego, co większość salonów oferuje obecnie.

Fryzjerstwo w obecnych czasach jest to pewien rodzaj sztuki, ponieważ każdy wykonujący ten zawód powinien mieć bardziej rozwinięte poczucie estetyki i dużą wyobraźnię, aby klienci w nowych fryzurach wychodzili z uśmiechem na twarzy. Dodatkowo techniki i produkty, na których pracują fryzjerzy są bardzo nowoczesne, zapewniając duży komfort pracy, ale i też poszerzając możliwości. To wszystko jednak wpływa znacząco na kwestie finansową, dlatego zastanówmy się ile kosztuje farbowanie włosów u fryzjera? Obecnie na cenę takiego zabiegu wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest to, jaki rodzaj farbowania klient sobie zażyczy, ponieważ farbowanie jednym kolorem będzie kosztować mniej niż na przykład balejaż, ombre, czy sombre.

Technika i rodzaj farbowania również wpływa na czas i pracochłonność wykonywania zabiegu, a zatem, co oczywiste i na cenę. Innym czynnikiem wpływającym na cenę usługi może być to, w jakim mieście chcemy się wybrać do fryzjera, oraz to, czy wybierzemy salon ze znanej sieciówki, czy może prywatny salon, pod mniej znanym szyldem. Zazwyczaj salony należące do dużych sieci spotykane są w centrach i galeriach handlowych, co znacznie winduje cenę, natomiast te mniejsze salony można spotkać na głównych ulicach, jak i na osiedlach, gdzie ceny mogą być znacznie przyjaźniejsze. Dlatego, biorąc pod uwagę te wszystkie czynniki, cena farbowania może się wahać od załóżmy 100 złotych może nawet do 1000 zł.

Jednak należy pamiętać ze obecnie salony fryzjerskie dysponują ogromem usług, poza wybranym strzyżeniem, farbowaniem w grę wchodzą również rozmaite zabiegi pielęgnacyjne. Całkiem niedawno dotarła do nas moda na damskie fryzury cechujące się idealnie prostymi włosami. Dlatego salony fryzjerskie wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów oferowali nawet do teraz zabieg keratynowego prostowania włosów. Zabieg ten miał zapewnić idealnie proste włosy przez nawet kilka tygodni, a nie, tak jak w przypadku standardowego prostowania, przez kilka godzin lub maksymalnie do kolejnego umycia głowy.

Metoda keratynowego prostowania włosów miała również wpływać na odbudowanie struktury włosów, dzięki wykorzystaniu keratyny, a więc składnika budulcowego włosów. Mimo to, zabieg ten nie jest złotym rozwiązaniem dla wszystkich typów włosów, ponieważ wykorzystuje się w nim bardzo wysoka temperaturę, która mimo wszystko uszkadza w pewnym stopniu włosy. Inną modą jest przedłużanie włosów.

Metoda ta opiera się na przyczepianiu kępek dłuższych włosów, do kępek włosów blisko skóry głowy klientki, co zapewnia osiągnięcie wymarzonej długości włosów bez konieczności czekania, aż włosy urosną. Ten zabieg, jednak z upływem czasu trzeba powtarzać, ponieważ włosy na głowie rosną i doczepy stają się widoczne. Salony oferują również zabiegi pielęgnacyjne, jak sauny na włosy. Zabieg ten, w zależności od stosowanych preparatów ma różne działanie, jednak ogólnie prowadzi do odżywienia i nawilżenia włosów. Saunę stosuje się w salonach, jednak, aby nie przepłacać to taki zabieg można wykonać w domu.

Jednak salon salonowi nie równy, ponieważ ostatnimi czasy pojawił się trend na strzyżenie męskie wykonywane przez fryzjera męskiego, często określanego mianem barbera. Barberzy zazwyczaj świadczą swoje usługi, które skierowane są tylko do mężczyzn, co odróżnia ich od typowych fryzjerskich salonów „damsko-męskich”.

Wybór salonu fryzjerskiego obecnie nie należy do najłatwiejszych, jednak pomóc w podjęciu tej decyzji możemy znaleźć w internecie, czytając opinie innych klientów. Dodatkowo większość salonów ma również możliwość internetowej rezerwacji wizyty przez internet w dogodnym dla nas terminie, co znacznie ułatwia cały proces.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here