czy cukinie można mrozić

Mrożenie jest metodą utrwalenia naszej żywności, którą bardzo łatwo wykonać. Nie potrzebujemy żadnych konserwantów, a dodatkowo warto wiedzieć, że podczas mrożenia tracimy bardzo mało witamin oraz minerałów. Warto poznać sposoby mrożenia, które przez długi czas ochroni nasze produkty przed zepsuciem.

Wielu ludzi zadaje sobie pytanie czy cukinie można mrozić. Jest to bardzo smaczne warzywo, które dodatkowo posiada świetne właściwości. Zupa z cukinii jest kompletnym doładowaniem energii i pobudza organizm do działania. Warto pamiętać, że wszystkie warzywa oraz owoce przed zamrożeniem muszą być całkowicie dojrzałe, a także umyte oraz świeże i bez uszkodzeń.

Im dłużej leżą od zerwania tym więcej tracą właściwości odżywczych i dlatego powinieneś jak najszybciej doprowadzić do procesu mrożenia. Cukinie można jak najbardziej mrozić i nawet powinniśmy, ponieważ w ten sposób zrobimy zapasy, które mogą nam się przydać w przyszłości. Inaczej jest w przypadku warzyw korzeniowych, które zdecydowanie lepiej przez dłuższy czas przechować. Schowajmy je do chłodnego pomieszczenia takiego jak spiżarnia lub piwnica gdzie panuje temperatura od sześciu do ośmiu stopni Celsjusza.

cukinie

Musimy koniecznie pamiętać o dokładnym umyciu warzyw przed włożeniem ich do zamrażarki. Jednak warto także wiedzieć, że długie moczenie nie jest dobre dla warzyw. W ten sposób możemy stracić cenne witaminy za które tak naprawdę spożywamy warzywa. Doskonałym sposobem jest użycie wrzątku, do którego wrzucamy warzywa, ponieważ w ten sposób na dłużej zachowają smak oraz aromat. Zaraz po tym jak wrzucimy je do wrzątku powinniśmy je wyjąć i opłukać zimną wodą. Ten proces nazywany jest blanszowaniem. W ten sposób oczywiście tracimy trochę witamin, ale w zamian zyskują właściwą twardość i utrzymują bardzo intensywną barwę.

Warto także dodać, że po takim zabiegu gotowanie warzyw trwa zdecydowanie krócej niż wcześniej. Najczęściej ludzie blanszują fasolę, ziarna kukurydzy, groszek, selera, buraki, a także brokuły. Cukinia nie wymaga blanszowania, ponieważ zanim zabierzemy się za mrożenie cukinii wystarczy, że ją tylko umyjemy i następnie wysuszymy. I tak możemy być pewni, że mrożenie zapewni trwałość wszystkich witamin. Żeby zapewnić odpowiednią jakość mrożonek powinniśmy używać opakowań, które są szczelnie zamknięte. Zanim użyjemy ich do mrożenia dobrze by było jakbyśmy usunęli powietrze. Warto też pamiętać, żeby zbytnio nie ściskać mrożonek.

Na początku warto używać tacki, żeby zamrozić groszek lub jagody. Ogólnie warzywa i owoce, które są drobne dobrze zamrażać na jakimś blacie lub przy użyciu tacki. Na samym początku dobrze jest ustawić zamrażarkę na jak najmniejszą temperaturę. Dzięki takiemu działaniu unikniemy powstawania lodu. Warto także właściwie rozmieścić produkty na półkach w zamrażarce. Produkty, które zdarza nam się używać dobrze jest układać na najwyższej półce, a na najniższej produkty, które chcemy przechować na dłuższy okres czasu i nie będziemy z nich korzystać. Możemy także posiekać warzywa, jeżeli mamy zbyt mało miejsca w zamrażarce.

smaożna cukinia

W ten sposób będziemy mogli wykorzystać więcej przestrzeni. Produkty, które chcemy rozmrozić powinniśmy układać na półce, która jest najniższa. Im wolniej będziemy rozmrażać produkty, tym lepszy będzie smak po ich rozmrożeniu. Owoce, które chcemy rozmrozić warto najpierw wyjąć z zamrażarki do lodówki, ponieważ szybkie rozmrażanie nie jest dobre dla wartości odżywczych oraz smakowych. Oczywiście, jeżeli mamy mało czasu to w ostateczności możemy użyć mikrofalówki, jednak nie jest to dobre wyjście.

Lepiej dłużej poczekać i zjeść posiłek ze smakiem niż robić to w pośpiechu. Należy także pamiętać, że mikrofalówka eliminuje wiele witamin oraz minerałów, a to bardzo zaniża wartości odżywcze, które mają pierwotnie warzywa. Dlatego nie należy działać w pośpiechu i amoku, jeżeli chodzi o przygotowywanie dań. Cukinia doskonale smakuje gotowana, ale warto także spróbować smażonej. Oczywiście nie wszyscy mogą spróbować cukinii, ponieważ niektórzy ludzie mają alergię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here