farbowanie

Skutecznie przeprowadzona terapia dermatologiczna lub dermotrychologiczna to gwarancja, że z biegiem czasu na naszej głowie pojawiać się będzie coraz więcej włosów, a nasza fryzura będzie zauważalnie bardziej bujna i gęsta. Niemniej jednak, szybszy porost włosów może negatywnie odbić się na ogólnej prezencji naszego uczesania, bowiem stopniowo pojawiające się odrosty mogą zepsuć ład i kolorystykę fryzury, którą zawdzięczamy niedawnej wizycie w salonie fryzjerskim lub zakładzie medycyny estetycznej. Nie jest to jednakże bolączka niemożliwa do pokonania – wystarczy bowiem, że zaopatrzymy się w odpowiednio dostosowane do naszych preferencji oraz do stanu naszych włosów farby i narzędzia, a następnie postępować będziemy zgodnie z poradami ekspertów, które pozwolą nam skutecznie zamaskować wszelkiej maści odrosty.

Aby było to możliwe, na podorędziu – poza farbą oczywiście – posiadać powinniśmy pędzelek do jej aplikacji, miskę wykonaną z plastiku lub też porcelany, pelerynę albo ręcznik, grzebień lub szczotkę o szerokim rozstawie miękkich ząbków, jak również klamry przy pomocy których będziemy mogli unieruchomić i podpiąć poszczególne pasma włosów.

Pora przystąpić do farbowania odrostów włosów. W tym celu konieczne jest zmieszanie farby z antyoksydantem zgodnie ze wskazaniami na opakowaniu, a więc typowo – w proporcjach jeden do jednego. Następnie warto podzielić uczesanie na dwa do czterech obszarów wykorzystując w tym celu spinki lub klamerki, dzięki czemu cała procedura przebiegać będzie znacznie sprawniej, my natomiast będziemy mieli znacznie ułatwione zadanie jeżeli chodzi o identyfikowanie ewentualnych niedociągnięć bądź pasemek włosowych, które należałoby pofarbować. Farbowanie warto zacząć od tyłu głowy. Preparat należy aplikować na odrosty równomiernie, a następnie delikatnie rozprowadzać go przy pomocy grzebienia lub szczotki, uważając, by nie przegapić choćby jednego pasma, bowiem mogłoby się to przyczynić do nieestetycznego wyglądu całości fryzury. Gdy już zakończymy nakładanie farby na wszystkie obszary, w których odnotowaliśmy odrosty, należy ją pozostawić na głowie przez okres około piętnastu minut, co pozwoli pigmentowi na efektywne pokrycie wszystkich nadmiernie jasnych włosów. Ostatnim krokiem jest stopniowe spłukiwanie farby do momentu, aż na głowie nie pozostanie ani odrobina aplikowanego niedawno preparatu. Uważajmy, aby podczas tej procedury substancja nie przedostała się nam do oczu, gdyż może to prowadzić do wysoce nieprzyjemnych podrażnień.

Jeżeli opisany powyżej proces przeprowadzimy prawidłowo, możemy mieć przekonanie graniczące z pewnością, że po odrostach nie pozostanie choćby najmniejszy nawet ślad, my natomiast będziemy mogli zachwycać znajomych, rodzinę i przyjaciół piękną, idealnie wystylizowaną oraz charakteryzującą się równomiernym kolorem fryzurą. Wbrew powszechnej opinii odrosty to nie tylko problem przedstawicielek płci pięknej, a więc do farbowania – czy to samodzielnego czy też w salonie fryzjerskim – zachęcamy również panów, którzy pragnęliby się poczuć piękniej i młodziej jak za dotknięciem magicznej różdżki!

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala22/domains/plomykdonieba.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here